2011 m. balandžio 13 d., trečiadienis

Žali žmogeliukai, vienykimės!

Skamba kaip deklaracija?

Galbūt.

Net jeigu ir taip, ši deklaracija yra tokia miela mano širdžiai... Net nesiūlau spėlioti, dėl kokios priežasties. Puikiausiai gali pasufleruoti jau rodytas plakatas. Tarp kitko, žalias! O mielo širdžiai ir ausiai vardo kilmė visai paprasta...

Praėjusiais metais tradicinė pavasarinė kambarinių augalų paroda vyko Raudondvaryje. Tradicinė, nes pavasarį entuziastų organizuojamos parodos jau kelinti metai „važiuoja“ į Kauną (tuo tarpu rudenį šurmuliuoja Vilnius). Pirmoji, nes buvo pagaliau pakrikštyta skambiu „Žalių horizontų“ vardu ir organizuojama tik tik susikūrusios Lietuvos orchidėjininkų draugijos. Nepakartojama, nes Raudondvario dvaras, neslėpsim, turi magiško žavesio ir charizmos... Būtent Raudondvario gyventojai mus, vilkinčius žaliais marškinėliais su LOD logotipu ir užbėgusius į vietinę parduotuvytę, ir praminė žaliais žmogeliukais. Ryškiai žali iš tolo spūstyje šviečiantys marškinėliai buvo tarsi sutartinis ženklas „Klausk – aš galiu atsakyti“, požymis, padedantis išsiskirti ir matytis tarp paprastų lankytojų. LOD'iečiai džiaugsmingai patvirtino tikrai esą žali žmogeliukai ir tuo vardu sėkmingai naudojasi tolimesnėje savo veikloje. 


Labai simbolinė yra toji žalia spalva. Galima ilgiausiai filosofuoti, kad ji susijusi ne tik su „Žaliais horizontais“, augalų mėgėjais ir žinovais... Kiek bekauptume informacijos, absoliučiai visko žinoti neįmanoma ir visgi lieka sričių, kur galime vadintis „žaliais“! Iš kitos pusės, kai gerai pagalvoji, ne tokios jau tolimos asociacijos ir su Žaliųjų judėjimu bei aplinkosauginėmis idėjomis. Ir tai greičiausiai dar ne visos galimos žalios spalvos interpretacijos.

Už poros dienų žali žmogeliukai buriasi „Megoje“ Kaune. Šiandien trečiadienis, rytoj ketvirtadienis, poryt penktadienis – pirmoji ilgai ir nekantriai laukto pasimatymo diena! Kiekvienas iš mūsų laukia Jūsų ir nori susipažinti. Kiekvienas iš mūsų tikisi, kad gali padėti Jums ir suteikti taip reikalingos informacijos apie vieną ar kitą augalą. Jei parodoje pamatysite mus, pasipuošusius žaliaisiais marškinėliais, drąsiai kalbinkit – tam mes ir būsime ten.

...O kartais pasitaiko ir taip... Atokvėpio valandėlė:


Žalieji žmogeliukai vienijasi, „išeina į frontą“ ir Jūsų laukia. Iki pasimatymo!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą